3 zasady dobrego wesela

Każdy chciałby, aby jego wesele było idealne w każdym calu, doskonałe i dopięte na ostatni guzik, żeby w czasie jego trwania nie trzeba się było kompletnie o nic troszczyć. Oczywiście realizacja takiego marzenia jest jak najbardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego, ale zazwyczaj wiąże się ona z nieco większymi kosztami. Trzeba w końcu wynająć inne osoby, które zrobią to za nas i będą czuwały nad tym, aby wszystko przebiegało bez najmniejszego zarzutu. W konwencji weselnej powstały nawet trzy zasady, które pokazują nam, czy dane wesele faktyczne jest udane. Jeśli więc mamy do czynienia z doskonałym jedzeniem, z doskonałą muzyką i z doskonałym towarzystwem, wszystko wskazuje na to, że wesele udało się w każdym calu i wszyscy goście są z takiej imprezy zadowoleni.
Niestety z tych trzech elementów osobiście mamy wpływ tylko na jeden – muzykę – ponieważ z reguły to właśnie my wybieramy DJ’a albo zespół weselny, który będzie nam uprzyjemniał muzyką i piosenkami czas spędzany na weselnej imprezie. Również i on będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie późniejszych zabaw dla gości, które zaczynają się zwykle już po północy i po tradycji oczepin – chyba najbardziej znanym i praktykowanym w całym kraju zwyczaju weselnym. Oczywiście takie zabawy powinny prezentować sobą dość wysoki poziom, a już na pewno nie wprawiać ich uczestników w zażenowanie, co niestety ma bardzo często miejsce na źle przygotowanych weselach. Jedną z zabaw niedopuszczalnych, które nie powinny być nigdy uznawane zazwyczaj weselny, jest przede wszystkim gra polegająca na tym, która z pań szybciej pozbędzie się swojej sukienki lub analogicznie w przypadku panów – garnituru. Niestety wielu wodzirejów zapomina się, że wesele ma być przede wszystkim dobrą i udaną imprezą, a widok niekoniecznie atrakcyjnych, często podchmielonych i nie zawsze trzeźwych osób biegający półnago po sali nie zawsze się w taką dobrą zabawę wpisuje. Dlatego niektóre Pary Młode już na starcie zastrzegają sobie listę zabaw i tradycji, które będą miały miejsce na weselu i które wodzirej powinien przeprowadzić.


Szukaj
Kalendarz
  Kwiecień 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.