Baw się dobrze na weselu

Minęły już czasy, gdy wyznacznikiem dobrego wesela było to, jak długo trwa, a nie jak dobrze się bawią na nim jego uczestnicy. Dzisiaj najlepsze wesela to z reguły takie, które kończą się nie wtedy, gdy wychodzi z nich ostatni weselnik, ale gdy ostatni weselnik złoży wyrazy gratulacji za organizację tak świetnej imprezy. Oczywiście wiele więc zależy od tego, jaka atmosfera panuje na takim weselu oraz ilu jest na nim gości – zwykle im większa ich liczba, tym większa jest szansa, że wesele uda się w całości i każdy będzie zadowolony. Nie należy jednak zapominać, że w tym całym „podpasywaniu się” gościom nadal najważniejsza jest Młoda Para, która dopiero co ślubowała sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
Są jednak takie wesela, które są skazane na porażkę już od samego początku – na przykład z powodu paskudnego i niesmacznego jedzenia czy beznadziejnego zespołu weselnego, którego muzyka nie porywa do zabawy, ale usypia i zanudza biesiadników. Aby bawić się dobrze na weselu nie wystarczy bowiem tylko na nie iść, najeść się i zatańczyć kilka tańców. Trzeba również się nieco zaangażować – porozmawiać z innymi weselnikami, poznać kilka nowych osób, na przykład z drugiej strony rodziny oraz samemu wciągnąć w zabawę innych ludzi. Można na przykład samemu zainicjować jakieś tematyczne zabawy czy zwyczaje, a nie tylko czekać, aż zrobi to profesjonalny wodzirej, DJ czy członek zespołu weselnego. Tysiące przykładów – nie tylko z Polski, ale i z całego świata – pokazują bowiem, że najlepiej człowiek się bawi w towarzystwie znanych sobie osób lub przynajmniej takich, które mają podobne poczucie humoru i podobny gust. Nie trzeba czekać na typowe zabawy oczepinowe, ale samemu jakieś zaproponować – jeśli trafi się na odpowiednie towarzystwo, doskonałą zabawę mamy wręcz zagwarantowaną. Taka sama sytuacja tyczy się również różnego rodzaju śpiewów inicjowanych za stołami – tutaj inwencja biesiadników potrafi być naprawdę ogromna, zwłaszcza gdy większość z nich nie stroni od napojów procentowych.


Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.