Gotowe wesele

Dzisiejsze czasy są o tyle specyficzne, że handluje się właściwie wszystkim. Zadziwiające jednak jest to, że prawdziwą furorę robią ogłoszenia typu… „sprzedam termin wesela„! Szokujące niegdyś słowa dzisiaj są jak najbardziej na miejscu, ponieważ kryje się za nimi deklarację przekazania w czyjeś ręce gotowego przedsięwzięcia weselnego, które (nie ukrywajmy) nadal spędza sen z powiek wielu osobom. Ile bowiem to razy słyszy się, jak ktoś mówi, że szukam salę na wesele? A co najgorsze – na poszukiwaniach samej sali nigdy się nie kończy, bowiem do wszystkiego w lokalu dochodzi jeszcze zespół, fotograf, kamerzysta, dodatkowe atrakcje weselne, organizacja ślubu w kościele, urzędzie stanu cywilnego i wszelkie, tego typu podobne sprawy. Dlatego nie ma się co dziwić, że kiedy przyszli małżonkowie widzą ogłoszenie, dotyczące sprzedaży „gotowego” wesela, natychmiast zaczynają się tym faktem interesować.

Perspektywa załatwienia wszystkiego na raz jest bardzo kusząca, ponieważ gwarantuje nie dość, że kupno całej otoczki weselnej za jednym zamachem, to dodatkowo pozwala narzeczonym spokojnie doczekać do tego jedynego, najpiękniejszego i najważniejszego dnia w ich życiu – bez zbędnych wizyt w salonach ślubnych, szalonej organizacji wesela, opłat na sali weselnej, zamawiania zespołu, kupowania alkoholu… Wszystko to dostają przecież w pakiecie, a wystarczy jedynie odpowiedzieć na właściwe ogłoszenie i nie bać się zaryzykować poprzez odkupienie gotowego, zorganizowanego już i opłaconego weselicha.

Dodaj komentarz


Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.