Jak zaplanować idealny ślub?

Każda panna młoda marzy o tym, aby jej ślub był wyjątkowy i niezapomniany. Jest to dzień, który może okazać się najważniejszy w całym życiu. Nic więc dziwnego, że młodym parom zależy, aby wszystko odbywało się perfekcyjnie. Jednak, aby ślub pozostał w pamięci jako zdarzenie magiczne, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Najlepiej jeśli mamy wystarczającą ilość czasu – nie warto się przecież śpieszyć ze ślubnymi przygotowaniami. Czasami młodym wystarcza kilka miesięcy, inni potrzebują roku lub dwóch lat. Wszystko jest uzależnione od tego jak dużą i huczną imprezę planują oraz jak wiele zakochanych planuje się żenić w podobnym okresie. Inaczej organizuje się ślub kościelny, inaczej cywilny. W przypadku uroczystości cywilnej na ogół potrzeba mniej przygotowań, niż przed ślubem kościelnym. Jeżeli zależy nam na ślubu w kościele to przynajmniej kilka miesięcy przed planowanymi zaślubinami trzeba wybrać się do parafii w której będzie się odbywała uroczystość. W trakcie popularnych wiosennych lub letnich miesięcy może się okazać, że potrzebujemy nawet więcej czasu. Konieczne będzie także odbycie kursu przedślubnego, który może trwać nawet kilka miesięcy.

Nie warto z tego rezygnować, ponieważ wiele par twierdzi, że dobry kurs pomaga lepiej zrozumieć partnera i wyjaśnić z nim różne ważne kwestie.
Kolejną sprawą o której nie możemy zapomnieć przy uroczystości zaślubin jest wybór odpowiedniego stroju. Nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę, ponieważ w wielu salonach przyjmuje się zamówienia minimum na pół roku. W przypadku mężczyzn sprawa jest łatwiejsza – o wiele łatwiej jest kupić elegancki ślubny garnitur. Nie możemy zapomnieć tez o takich sprawach jak: dekoracja kościoła, to czym pojedziemy na uroczystość oraz zapraszanie gości.
Jeżeli ilość spraw jakimi trzeba się zająć, zanim nadejdzie ten wyjątkowy dzień jest przytłaczająca dobrym pomysłem jest zatrudnienie konsultanta ślubnego. Pomoże on skupić się na tym co ważne, podzieli najważniejsze zadania, dopilnuje terminy oraz przede wszystkim uspokoi zdenerwowanych młodych.


Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.