Jak zorganizować tanie wesele?

Wiele osób marzy o wielkiej uroczystości, która pozwoli świętować wraz z rodziną związek małżeński w jaki weszła młoda para. Jednak często okazuje się, że koszty jakie muszą ponieść osoby organizujące ślub są gigantyczne. Nie warto chyba zapożyczać się na wielką kwotę, tylko po to, aby zorganizować piękne wesele. Dlatego jeżeli zależy nam na zorganizowaniu dużej imprezy, konieczne jest szukanie oszczędności. Pierwsze co możemy zrobić to zastanowić się nad terminem. Oczywiście najdroższe jest wesele organizowane latem w sobotę – jeśli tylko mamy możliwość wybrać mniej popularny termin jak np. piątek – może się okazać, że dużo zaoszczędzimy. Tańsza będzie też ceremonia zorganizowane w miesiącu bez literki „r”. O tym ważne bywają ślubne przesądy na pewno przekonamy się, angażując się w przygotowania. Czasami pewną formą oszczędności może być zminimalizowanie liczby gości. Czy naprawdę konieczne jest zaproszenie całej licznej rodziny, wraz z rodzeństwem dziadków? Może warto wybrać gości spośród naprawdę bliskich nam osób?

Na wielu weselach jest za dużo jedzenia, dlatego możemy zastanowić się nad ograniczeniem liczby potraw. Kolejnym sposobem, który pozwoli nam na oszczędzenie przynajmniej kilkuset złotych jest zakup używanej sukni ślubnej – często udaje się kupić kreację za ułamek pierwotnej ceny, a ciężko uwierzyć, aby suknia z zeszłego sezonu była niemodna. Zamiast wynajmować elegancki samochód możemy pożyczyć od kogoś ze znajomych. Zaproszenia można zaprojektować samodzielnie i wydrukować je w domu. Może nie będą, aż tak eleganckie jak te przygotowane przez grafika, ale na pewno wystarczą. Tort ślubny może przygotować uzdolniona koleżanka. Czasami w rodzinie są osoby, które robią zdjęcia w sposób niemalże profesjonalny. Jeżeli poprosimy ich o wykonywanie fotografii, pozwoli nam zaoszczędzić sporą kwotę. W końcu nie możemy zapomnieć tego co najważniejsze: ślub to uroczystość, gdzie ślubujecie sobie miłość, a nie okazja do bezmyślnego trwonienia pieniędzy.


Szukaj
Kalendarz
  Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.