Krępujące weselne zabawy

Zdarzają się pewnie wesela, gdzie zbyt rozbawiony wodzirej lub zespół decydują się na wprowadzenie zawstydzających dla gości zabaw. Nie zawsze da się z nich wykręcić, szczególnie wtedy kiedy cała rodzina dopinguje jedną osobę, aby wzięła udział w grze. Czasami zdarza się, że para młoda prosi, aby nie organizować kontrowersyjnych zabaw. Jednak czasami, jeżeli młodzi zapomną ustalić ten szczegół z zespołem lub wodzirejem może się okazać, że czeka nas dużo trudnych zabaw z których nieraz nie da się wywinąć. W takim wypadku pozostaje tylko robić dobrą minę do złej gry i nie przejmować się zbytnio. Zawsze można się pocieszać faktem, że jest to tylko zabawa i wkrótce wszyscy o niej zapomną. Jednak para młoda może się postarać i wyeliminować ten problem. Do popularnych, a nie do końca przyjemnych zabaw ślubnych należą: gry w których trzeba się rozbierać jak np. popularne zrób jak najdłuższy sznur ze swoich ubrań, zabawa kiedy trzeba biegać na dane hasło przy czytanej historyjce – jeżeli ktoś się pomyli musi wypić kieliszek wódki. Oczywiście im więcej pomyłek, tym trudniej jest nie popełnić następnych. Inną krępującą zabawą jest przemieszczanie jajka przez nogawki mężczyzny. Jest to może nie niebezpieczna, ale możliwie nieprzyjemna zabawa, jeśli jajko pęknie. Dla wielu gości nieprzyjemna jest też zabawa związana z poznawaniem swojego partnera np. poprzez dotykanie różnych części ciała. Wodzirej nie powinien też zawstydzać osób, które nie są w stanie wykonać poprawnie postawionego przed nimi zadania. O tym, że nie zawsze tak jest, wie chyba każdy kto był kiedykolwiek na dużym wiejskim weselu.
Jednak oczywiście nie warto rezygnować z udziału w atrakcjach weselnych. Konieczne trzeba przede wszystkim się wyluzować i nie traktować tego jak wielkie upokorzenie, nawet jeśli wzięliśmy udział w żenującej dla nas grze. Jeżeli podejdziemy do gier z odpowiednim dystansem na pewno zostaniemy zapamiętani jako wesołe i towarzyskie osoby. A dzięki temu sami szybko zapomnimy o tym, że braliśmy w nich udział.


Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.