Międzynarodowe wesele

Coraz więcej osób emigruje, podróżuje, wyjeżdża za granicę. Często okazuje się, że takie osoby poznają miłość swojego życia w innym kraju, Decydując się na ślub, wesele i nagle okazuje się, że taki międzynarodowa impreza to wielkie wyzwanie. Gdzie ją zorganizować? W którym kraju? Kogo zaprosić? Jaki może być ślub i wesele, jeśli spotkają się dwie rodziny mówiące w różnych językach. Są to problemy przed którymi staje coraz więcej młodych osób. Jeżeli para zdecydują się na zorganizowanie ceremonii w Polsce to ważne jest, aby znaleźli księdza, który będzie mógł prowadzić mszę w dwóch językach – będzie to ukłon w stronę zagranicznych gości. Koniecznie trzeba zająć się organizacją ślubu z wyprzedzeniem, ponieważ może się okazać, że jest dużo urzędowych spraw, których nie można zaniedbać. Wybierając miejsce, gdzie będzie trwała zabawa weselna trzeba się dowiedzieć, czy ten lokal ma doświadczenie w obsłudze międzynarodowych gości.

Czy obsługa mówi po angielsku? Jeżeli o to nie zadbamy, może się okazać, że nasi goście będą czuli się niezręcznie nie mogąc się porozumieć z kelnerami. Wybierając zespół dobrze jest znaleźć taki, który ma w swoim repertuarze dużo zagranicznych piosenek – łatwiej będzie się bawić w rytmie uniwersalnych szlagierów. Musimy także zadbać o to, aby wszystkie informacje były w postaci dwujęzycznej. Nie powinniśmy się oczywiście wstydzić naszych polskich zwyczajów. Dla obcokrajowców polskie zabawy weselne mogą być bardzo interesujące, a nieraz wręcz egzotyczne. Warto jednak niektóre z polskich tradycji wytłumaczyć, tak aby wszyscy goście wiedzieli na czym polegają np. oczepiny. O to może zadbać odpowiedni konferansjer, mówiący oczywiście w dwóch językach. W takim wypadku wyjątkowo ważne mogą się okazać różne integracyjne zabawy, które pozwolą na lepsze zapoznanie ze sobą rodzin. Jeżeli postaramy się i starannie zaplanujemy naszą międzynarodową imprezę, może się okazać, że będzie ona niezapomniana i wspominana przez wiele lat przez obie rodziny.


Szukaj
Kalendarz
  Luty 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.