Nasze piękne wesele

Wesele

2Państwo Młodzi, którzy składają sobie przysięgę na całe życie przeżywają niebywale ten dzień. Wie o tym każdy, kto ma ten zaszczyt już za sobą i doskonale zdaje sobie sprawę jaką radość wywołuje ten akt. Tym samym oczywistym wydaje się zorganizowanie wesela tuż po ceremonii zaślubin. W Polsce ma ona zazwyczaj w przeważającej części charakter rodzinny, o różnej oprawie.

Pomysł na wesele

Od stylu i wyobrażeń młodych małżonków zależy jak będzie ono wyglądało. Doprawdy nie ma tutaj najmniejszych ograniczeń i każdy ma prawo do zorganizowania takiego przyjęcia o jakim marzy. Stąd też zarówno wesela o bardzo nowoczesnej formule, jak i te stylizowane na amerykańskie czy te typowo wiejskie cieszą się swoim gronem zwolenników. Nie zależnie od tego jakie się organizuje i ile osób zostaje zaproszonych, najważniejsza dla wszystkich jest przednia zabawa do białego rana.

Obowiązkowy, a raczej najczęstszym punktem każdego z nich są tańce, oczepiny o północy oraz podziękowania dla rodziców. To, czy bawić się będziemy przy DJ’u czy przy żywej muzyce zależy już wyłącznie od naszych życzeń.


Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.