Nietypowe zaproszenia ślubne.

4Przygotowania do ślubu niemal zawsze sprawiają tyle samo radości, ile sama ceremonia zaślubin. Pamiętać należy jednak o tym, że nie można odkładać ich na ostatnią chwilę – wtedy zamiast sprawiającego radość planowania możemy być skazani na szaleńczą walkę z uciekającym czasem.
Data jest już ustalona, wybraliście miejsce. Czas zaprosić na to ważne wydarzenie najbliższych. Zastanawiacie się jak to zorganizować? W tym przypadku bardzo dobrze sprawdza się tradycyjna metoda: najlepiej jest odwiedzić osoby, które chcecie zaprosić i osobiście przekazać im informacje o miejscu i dacie ceremonii. Dzięki temu osoba, którą zapraszacie będzie czuła się wyjątkowo. Warto też zastanowić się nad tym, jaką formę mają mieć zaproszenia na ślub. Można postawić na klasykę i minimalizm kupując tradycyjne zaproszenia, można też postawić na coś nieco bardziej nowoczesnego.

Zaproszenie takie może składać się z kilku tabliczek, na których oprócz informacji o dacie i miejscu uroczystości znajdzie się także mapka, która wskaże gościom drogę do celu oraz zdjęcia przedstawiające historię Waszej znajomości. Zaproszenie takie może stanowić wspaniałą pamiątkę dla gości, jego nietypowa szata graficzna może również zasugerować motyw przewodni uroczystości, co wzbudzi dodatkowe zainteresowanie i sprawi, że wesele stanie się wydarzeniem, na które wszyscy oczekują z wielką niecierpliwością.

Dodaj komentarz


Szukaj
Kalendarz
  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.