Piosenka na pierwszy taniec

O tym jak ważny jest pierwszy taniec, jaki młoda para odtańczy na swoim weselu, po raz pierwszy jako małżeństwo, wie chyba każdy. Jest on znakiem dla gości, że rozpoczyna się zabawa. Nie może go zabraknąć na żadnym weselu. Później wszystkie inne piosenki weselne nie są już tak ważne. Państwo młodzi są obserwowani przez cały czas trwania tańca. Dlatego koniecznie przed wyjściem na parkiet trzeba się do niego starannie przygotować. Nawet osoby, które nie przepadają za taką aktywnością, powinny się przemóc i trochę wcześniej poćwiczyć, aby dobrze wyjść. Można skorzystać z oferty specjalnych kursów lub ćwiczyć wspólnie w domu. Oczywiście pewne ułatwienie mają osoby, które lubią tańczyć – dla nich wykonanie pięknego układu nie będzie problemem. Co jednak z osobami, które są nieco mniej sprawne fizyczne? Mogą zdecydować się na indywidualną naukę u jakiegoś nauczyciela tańca. Jeżeli do wesela nie zostało już dużo czasu powinni zdecydować się na jakiś bezpieczny taniec jak. np. walc lub cha cha. Jeżeli jednak został więcej czasu, a parze zależy na wyjątkowym popisie mogą zdecydować się na stworzenie własnego układu z instruktorem. Wtedy konieczne jest poświęcenie na to więcej czasu, ale efekt powinien zachwycić wszystkich gości, Para młoda może wtedy brawurowo wykonać tango, fokstrota lub inny trudny taniec.
Pierwszy taniec nie powinien trwać zbyt długo, bo może się okazać, że popisy taneczne znudzą gości, Umownie przyjmuje się, że optymalna ilość czasu to ok. 3 minuty – taki czas akurat sprawi, że pokażemy co potrafimy i zachęcimy gości do wspólnej zabawy. Panny młode często zapominają o tym, że taniec trzeba dobrać do sukienki. Jeżeli jest ona efektowna, bardzo szeroka lub długa, może się okazać, że niemożliwym będzie wykonanie w niej części akrobacji. Dlatego nie można zapomnieć o próbie generalnej – czyli jeszcze przed weselem trzeba spróbować zatańczyć w sukni. Jeżeli okaże się, że para młoda zaplanowała zbyt trudny układ, trzeba będzie go uprościć.


Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.