Piosenki weselne

Wybór właściwego repertuaru na wesele może nam zagwarantować dobrą zabawę. Na początku musimy się zastanowić w jakiej muzyce my gustujemy oraz co mogą lubić nasi goście. Oczywiście jeśli jesteśmy zwolennikami jazzu lub metalu trudno będzie wybrać tylko takie utwory, dokładnie w preferowanym przez nas gatunku, aby spodobały się wszystkim. Dlatego lepiej jest postawić na różnorodność i pomieszać style oraz rodzaje piosenek. Na pierwszy taniec możemy wybrać piosenkę, która odzwierciedla nasze muzyczne nastroje, ale później trzeba zadbać o gości. Jeżeli na naszej zabawie goszczą przede wszystkim starsze osoby, będą one zadowolone z popularnych szlagierów, granych w latach ich młodości. Na pewno nikomu nie będą przeszkadzać taneczne piosenki sprzed kilkunastu lat. Jeżeli większość naszych weselników to osoby młode w takim wypadku lepiej jest wybrać więcej współczesnych i modnych przebojów takich, które sprawią, że cała sala zechce tańczyć.

Sprawą nieco konfliktową może być tutaj styl disco -polo. Nie odpowiada on każdemu, dlatego jeśli nie czujemy się gustujemy w takiej muzyce możemy z niego zrezygnować – na pewno jest wiele innych przebojów, które sprawią, że parkiet będzie pełny. Jednak uwzględniając różnice pokoleniowe, różne gusta musimy zadbać o różnorodność. Ważne jest, aby piosenki pochodziły z różnych lat, prezentowały różne style. Mogą to być dyskotekowe hity i popularne taneczne melodie takie jak walczyk i polka. Grając cały czas w jednym stylu, możemy doprowadzić do sytuacji, że jakaś grupa, będzie się źle czuła i nie zdecyduje się wychodzić na parkiet. To oczywiście błąd, bo przecież chcemy, aby nasze wesele było dobrze zapamiętane przez wszystkich. Oczywiście inaczej wygląda wybieranie repertuaru kiedy mamy zespół, a inaczej kiedy gra DJ. Wybierając orkiestrę musimy znaleźć taką, która gra piosenki z różnych lat, te po polsku i te po angielsku. Wybierając DJ możemy mieć wpływ na utwory jakie będzie puszczał – ważne, aby był on w stanie wsłuchać się w ogólne nastroje gości i specjalnie dla nich dobierać piosenki.


Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.