Popularne zabawy weselne

Niektórzy bardzo je lubią, inni nieco się ich boją – czasami trudno jest przekonać wszystkich do udziału w zabawach weselnych. Warto postarać się, aby zabawy nikogo nie obrażały, ani nie stawiały gości w trudnych sytuacjach – nie każdy w trakcie wesela chce biegać, pić wódkę na czas albo się rozbierać. Dlatego zastawiając się nad wyborem atrakcji powinniśmy wybrać same taktowne gry, które rozruszają towarzystwo. Na początku możemy wybrać takie w których udział będzie mogło większość gości. W przypadku animowania zabaw nieocenieni na ogół okazują się wykwalifikowani konferansjerzy – są w stanie sprawić, że najbardziej oporne osoby z uśmiechem przyłączą się do wspólnych gier. Atrakcje nie powinny następować jedna po drugiej. Powinno być to pewne urozmaicenie między posiłkami, a tańcem. Każda nowa zabawa powinna być dla gości niespodzianką. Jeśli boimy się, że nie wszyscy będą chcieli w nich uczestniczyć, możemy zastanowić się nad innymi atrakcjami: pokazem barmańskim, występem mima, popisem tancerzy – propozycji jest mnóstwo, większość z nich na pewno urozmaici wielogodzinne wesele. Aby wszyscy zechcieli wziąć udział w atrakcjach dobry przykład powinna dać para młoda.

Mogą oni np. wystąpić w konkursie, gdzie będą się pojawiały pytania, sprawdzające jak dobrze znają się wzajemnie. Jeśli okaże się, że młodzi odpowiadają na pytania z różnymi wersjami – może być to znakomita rozrywka dla gości. Tego typu zabawy powinny zachęcić gości do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Można zorganizować np zawody taneczne: która para będzie tańczyła lepiej np. z balonem albo na ciągle zmniejszającej się powierzchni? Popularna jest też gra z przynoszeniem fantów – na rozkaz wodzireja poszczególne osoby muszą przynieść różne fanty mogą być to rzeczy ze stołu, elementy ubioru lub wyposażenia. Nie można także zapomnieć o rożnych zabawach, jakie się organizuje przy okazji oczepin. Mogą one pokazać w jak ważnym momencie życia znajdują się młodzi. Pewnie wiele gości będzie też czekać na rzucanie bukietem i krawatem.


Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.