Powrót sal weselnych

Wybór sali weselne

4Jeśli zapytać by przyszłych małżonków i tych, którzy swój ślub mają za sobą czego szukali najbardziej i najdłużej przy organizacji własnego wesela, jedną z najczęściej wymienianych rzeczy byłaby sala weselna lub restauracja.

Tradycja organizacji dużych wesel powraca, a w związku z tym dość często okazuje się, ze restauracyjne sale są za małe, by pomieścić wszystkich gości w jednym miejscu i jeszcze zapewnić miejsce na sowitą zabawę taneczną. Zazwyczaj, w takich przypadkach proponuje się rozmieszczenie gości na dwóch salach, albo też wszystkich na jednej a w osobnym pomieszczeniu miałyby odbywać się zabawy i tańce.

Duże sale weselne

Ta formuła nie specjalnie jest zgodną z przesłaniem wesela, stąd też poszukiwane są duże sale weselne. Te w ostatnich latach przeżywają prawdziwy szturm. Jednak znaleźć taką odpowiednią, dobrze wyposażoną wcale nie jest prosto. Jedne oferują pełną obsługę, inne natomiast wyłącznie lokal. W tym drugim przypadku to po stronie narzeczonych spoczywa zorganizowanie zarówno obsługi jak i całego zaplecza kulinarnego. To dość czasochłonne zadanie, więc w tym przypadku nieodzowną wydaje się pomoc ślubnego konsultanta.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.