Przygotowania do ślubu

Ślub

Jest zazwyczaj jednym z najważniejszych dni w naszym życiu – ślub. Łączy dwie kochające się osoby na całe życie. Biorąc go zakochani w sobie wierzą, że uda im się przejść przez życie razem, że pokonają wszystkie trudności, będą dla siebie oparciem, przeżyją wiele wspaniałych chwil i założą rodzinę. To moment, w którym wkracza się na zupełnie nową drogę, wspólną i kompletnie inną od tej dotychczasowej.

Ten jeden dzień

10Sam akt ślubu jest wzięciem odpowiedzialności za tę drugą osobę, za całe życie. Jedni decydują się na zawarcie go w kościele, inni wybierają urząd państwowy. Jednakże niezależnie od tego jaką formułę się wybrało, zawsze jest to podniosłe wydarzenie, które powinno opiewać w odpowiednią oprawę.

Państwo Młodzi chcą w tym dniu cieszyć się ze swojego szczęścia w gronie najbliższych, stąd też dokładają wszelkich starań, by wszystko było piękne, uroczyste, podniosłe i dostojne. Nie jest prawdą, że biała suknia pasuje wyłącznie do kościoła, a pan młody powinien występować w ciemnym garniturze. Oboje mają pełną dowolność strojów – to w końcu ich dzień.


Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.