Ślub jako najważniejsza uroczystość w życiu

Niewiele jest momentów w naszym życiu, które możemy bez chwili zastanowienia wymienić jako te, które uważamy za wyjątkowo ważne i istotne. Niezależnie jednak od naszego wieku, płci, poglądów czy zainteresowań, praktycznie zawsze wśród takich wydarzeń znajdzie się ślub. Jest to zresztą dość oczywiste, ponieważ uroczystość ta jest niejako wpisywana w naszą tradycję oraz kulturę i pełni rolę nauczyciela tożsamości.
Bardzo często jednak obok samego ślubu wymieniane jest również wesele jako zupełnie osobna rzecz, niezwiązana z oficjalnymi ceremoniami i obrzędami. Ma to niejako związek również z pewną laicyzacją młodego pokolenia, które nie zawsze bierze ślub kościelny. Zamiast więc uroczystości religijnych ważnym wydarzeniem jest dla nic skromna ceremonia w urzędzie oraz późniejsze przyjęcie lub wielkie wesele. To ostatnie zwykle organizowane jest na większą liczbę osób, co oznacza, że zazwyczaj wynajmowana jest specjalna sala weselna, która może pomieścić kilkaset osób i jednocześnie zapewnić im nie tylko miejsce do konsumpcji, ale również do zabawy na parkiecie. Bo to właśnie na zabawę czekają w większości zaproszeni goście: doskonała muzyka pasująca do klimatu wesela, smaczne dania i idealnie dobrane zabawy oczepinowe mogą bowiem działać cuda, jeśli chodzi o kwestię weselnych rozrywek. Trudno bowiem zaprzeczyć, że choć ślub niewątpliwie jest jedną z najważniejszych uroczystości przeżytych przez większość z nas, to wesele należy do najważniejszych imprez, na których się kiedykolwiek bywało. Rzeczy takie jak tradycje weselne na czele z toastem, krojeniem toru, wspólnym tańcem czy śpiewaniem „Nie pijemy wódki” to coś, co zapada nam w pamięć na całe życie i co potem jednoznacznie kojarzy się z samymi weselami. Brak takich elementów wypacza całą definicję przyjęcia weselnego, które z reguły powinno bazować na doskonałej i niezapomnianej zabawie, wzbogacanej często przez tematyczne gry organizowane po oczepinach. I choć mają one charakter rozrywkowy, to bardzo często są jednak traktowane przez biesiadników wyjątkowo poważnie.


Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.