Wybór zespołu weselnego – czym się kierować?

Największy koszmar panny młodej? Źle dopasowana suknia? Pan młody uciekający sprzed ołtarza? Nieudana ceremonia i równie nietrafione przyjęcie po ślubie? Wbrew pozorom przyszłe małżonki mają zupełnie inne problemy, wśród których prym wiedzie ten, w którym upatrzona sala weselna okazuje się zajęta na termin planowanego ślubu.
Suknię ślubną zawsze można poprawić – nawet w ostatniej chwili – pana młodego zaciągnąć za ucho z powrotem do ołtarza, a złe przyjęcie naprawić jakimś ciekawym konkursem. Jednak brak miejsca na zorganizowanie tego przyjęcia jest znacznie gorszy, ponieważ automatycznie eliminuje możliwość jego przeprowadzenia. Z tego względu planując ślub warto na samym początku zająć się właśnie poszukiwaniem i rezerwacją sali weselnej, a dopiero później dopasowywanie terminów ceremonii (kościelnej lub cywilnej). Warto też z góry wybrać przynajmniej kilka zespołów weselnych, którymi jesteśmy zainteresowani i dopiero w chwili zaklepania sali wybrać ten, który w tym terminie nie jest zajęty i może zagrać na naszym weselu. Wybierając zespół weselny lub zatrudniając w tym celu DJ’a warto mimo wszystko kierować się nie tylko ich doświadczeniem, ale miejscem pochodzenia. To istotne z punktu widzenia różnorodnych gier, zabaw i konkursów, jakie organizuje się w czasie wesela na przykład po oczepinach. Miejscowy zespół bowiem o wiele lepiej będzie znał zasady, tradycje i zwyczaje, jakie obowiązują na weselach w danym regionie i nie trzeba mu wtedy przedstawiać żadnego skróconego poradnika, które gdy są dopuszczalne, a które całkowicie zabronione.
Wybrany przez nas zespół weselny powinien się również orientować w typowych piosenkach i utworach granych standardowo na weselach w danym regionie. Oczywiście nie ma nic złego w tym, jeśli nagle z głośników poleci jakaś wolna ballada o miłości – jest to wręcz nawet wskazane w niektórych momentach – ale w dobrym guście jest też puszczenie kilku piosenek kojarzących się bezpośrednio z danym regionem lub uchodzących za typowo weselne.


Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.