Zimowy ślub

Choć wciąż najpopularniejsze są śluby zawierane w letnich miesiącach pojawiają się pary, które decydują się na przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości w zimie. Właściwie przygotowana, zimowa ceremonia może mieć wiele zalet, a dodatkowo piękną oprawę zagwarantuje śnieg – jeśli tylko dopisze nam dobra pogoda. Zorganizowanie imprezy w tej porze roku ma też dodatkowe korzyści: na pewno wesele będzie o wiele tańsze niż w bardziej popularnych miesiącach takich jak czerwiec czy sierpień. Dlatego też, wiele oszczędnych młodych par decyduje się na zimowe zaślubiny. Styczeń jest uznawany za miesiąc o najbardziej stabilnej pogodzie w ciągu całego roku. Może być to decydujący argument dla wszystkich, którzy obawiają się, że nawet jeśli zdecydują się na ślub latem to i tak będzie nieładna pogoda. Dodatkowo w zimie łatwo o wolne terminy, wiele par marzy o tym, aby się pobrać w okolicach Bożego Narodzenia lub Sylwestra. Można też się zastanowić nad niestandardowymi atrakcjami. Może będzie to przejażdżka saniami albo kulig dla gości? Pokaz sztucznych ogni na śniegu? Bez problemu powinniśmy znaleźć wolny termin w wybranej przez nas sali. Fotografowie, kamerzyści, zespoły ślubne też bez problemu powinny się zgodzić na zimowy termin. Dodatkowo może uda się wynegocjować zniżkę na ich usługi ze względu na nietypowy termin? Na pewno łatwiej będzie dostać rabat niż w letnich miesiącach.
Oczywiście zimowy ślub nie jest wolny od wad. Może się okazać, że zamiast pięknej śnieżnej aury czeka nas plucha i deszcz. Jak zrobić piękne zdjęcia przy tak niekorzystnych warunkach atmosferycznych? W przypadku niespodziewanej śnieżycy część gości może mieć kłopoty z dojazdem. Dodatkowo poza zakupem sukni i garnituru parę młodą czekają też różne wydatki związane z kupnem odpowiednich okryć. Choć zimą możemy liczyć na niższą cenę sali, to inne produkty mogą mieć wyższe ceny – np. kwiaty, jakie zostaną użyte do bukietu ślubnego mogą okazać się o wiele droższe niż w innych porach roku. Jednak pomimo tych wad warto jest rozważyć opcję zimowego ślubu.


Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Kwi    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Ślub idealny
  Mimo że wielu osobom z pewnością przydałby się prosty przepis na to, jak zaplanować a następnie zorganizować idealny ślub, to niestety takiego przepisu nie było i nigdy nie będzie. Powodem jest przede wszystkim to, że każda uroczystość ślubna jest indywidualną ceremonią charakterystyczną dla danej pary młodej i to, co dla jednych mogłoby się wydawać czymś idealnym (np. sypanie ryżem przy wyjściu z kościoła) dla innych może być wręcz nie do pomyślenia. Współcześnie zresztą w całej branży ślubnej i weselnej coraz częściej obserwuje się liczne odwołania do charakterystycznych cech ceremonii zachodnich – wiele elementów wesel wzorowanych jest na takich samych imprezach, które mają miejsce na przykład w Stanach. Przez takie działanie zanikają tradycyjne zwyczaje weselne typowe dla polskiej kultury czy wręcz zwyczajne charakterystyczne dla danego regionu Polski, które praktykowane są na przykład wyłącznie na Śląsku albo na Pomorzu. Jednak planowanie idealnego ślubu i równie idealnego wesela nie polega jedynie na wyborze konwencji, wedle której mają się one odbyć: w typowo polskiej czy już z zagranicznymi elementami. To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej sali, w której będą się bawić goście, wynajęcie cateringu (jeśli właściciele sali nie zapewniają własnej kuchni) i zespołu muzycznego albo DJ’a. To też konieczność przygotowania listy ulubionych piosenek i utworów, które będą grane w czasie tańców a także wybór zabaw i zwyczajów weselnych, które pojawiają się w czasie imprezy tuż po oczepinach. Muszą być one jednak dobrane z rozwagą, aby w późniejszym czasie nie budziły w nas na przykład zażenowania. Nie wolno bowiem zapominać, że idealny ślub to też taki, na którym biesiadnicy świetnie się bawią i który będą bardzo długo pamiętać. A właśnie świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w większości przypadków gwarantują dobrze dobrane zabawy, gry i konkursy weselne, w czasie których nie tylko można się pośmiać i doskonale bawić, ale też wygrać bardzo miłe i unikatowe upominki od Pary Młodej.