jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

jak urządzić małe mieszkanie 40 m
Zdrowie

Urządzanie małego mieszkania 40 m

Dzisiejszy świat niesie ze sobą mnóstwo nowinek technologicznych. XXI wiek to prawdziwy renesans, jeśli chodzi o materiały budowlane, ozdobne i wszelkiej maści dodatki do naszych domów. Urządzanie mieszkania to trudna sprawa. Nie wiadomo, czy trudniej jest urządzić duże mieszkanie, bo to w końcu wiele rzeczy do zaaranżowania, czy małe, w którym chcemy umieścić jak najwięcej na małej powierzchni.

Jak urządzić małe mieszkanie 40 m?

Do podstawowych aspektów odpowiedniego rozplanowania przestrzeni małego mieszkanka należy wydzielenie stref. Dziać się to powinno w sposób bardziej symboliczny, umowny, aniżeli poprzez budowanie fizycznych barier architektonicznych. Tego typu mieszkania najczęściej pojawiają się w bloku, i w tym przypadku wcześniejsze precyzyjne rozplanowanie naszej przestrzeni jest po prosu niezbędne. Najważniejsze jest praktyczne podejście, bo na tak małej powierzchni użytkowej liczy się każdy centymetr. Małe mieszkanie, takie jak kawalerka, najlepiej funkcjonuje, kiedy aneks kuchenny połączy się z salonem. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można z nimi zintegrować również korytarz.

urządzanie małego mieszkania

W niewielkich wnętrzach na ogół jest mało okien, a im mniej ścian, tym więcej naturalnego światła. Pomiędzy kuchnią a salonem, w przypadku kiedy przeszkadza nam na przykład widok zlewu, możemy postawić ażurową przegrodę, np. jakiś regał. Nie zmniejszy ona optycznie przestrzeni, a jednak spełni swoją rolę. Jeśli chodzi o kuchnię, warto zainwestować w meble na wymiar. Zaś do niewielkiej łazienki wybrać kabinę prysznicową zamiast wanny. Takie wypełnienie małego wnętrza, aby meble i elementy wystroju nie zabierały zbyt wiele przestrzeni oraz nie zmniejszały go optycznie, jest trudne, ale nie niemożliwe. Jeśli chodzi o mieszkanie w kamienicy, tam istnieją wysokie sufity, więc optymalnym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie praktycznej antresoli.

urządzanie mieszkania

Wskazówki – jak urządzić małe mieszkanie

Male mieszkania kochają minimalizm. Jak urządzić małe mieszkanie 40 m? Pozbądź się wszystkiego, co Cię nie uszczęśliwia. Zagracanie pomieszczenia, w wypadku małej przestrzeni sprawi, że po prostu będziesz się w nim dusić. Niestety często bywa tak, że w ciasnych wnętrzach nie można pozwolić sobie nawet na odrobinę chaosu. Niepozmywane naczynia, nieodłożone na miejsce buty, czy zabawki – wszystko to może szybko zamienić niewielką przestrzeń w śmietnisko, w którym żyje się po prostu nieprzyjemnie. Warto też przyłożyć wagę do szczegółów. Uważaj, by za dużo nie namieszać, unikaj eklektyzmu stylistycznego. Małe mieszkanie może nie udźwignąć zabawy w trendy. To samo dotyczy kolorów – najlepiej ograniczyć ich spektrum w mieszkaniu do kilku barw.