jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

Czy długa broda to dobry pomysł i jak o nią dbać
Uroda

Czy długa broda to dobry pomysł i jak o nią dbać?

Wielu mężczyzn myśli o zapuszczeniu brody, a nawet długiej brody. Oczywiście proces ten jest żmudny i wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Dziś podpowiemy czy długa broda to dobry pomysł i jak o nią dbać.

Czy warto zdecydować się na długą brodę? 

Długa broda na pewno jest hipsterskim dodatkiem do stylizacji. Jeśli chcesz wyróżnić się w tłumie, to taka broda na pewno Ci na to pozwoli. Długa broda może też wymodelować rysy twarzy i wysmuklić twarz. Dobrze sprawdza się w przypadku okrągłej twarzy, ale i innych kształtów twarzy. Istotne znaczenie ma tutaj odpowiednie formowanie brody i to czy łączy się np. z bokobrodami czy też zaczyna się od linii szczęki albo linii policzków. Broda może dodać Ci powagi, ale i pewności siebie. Oczywiście długa broda to nie same zalety. W końcu ma ona tendencję do puszenia się, elektryzowania, często jest trudna w układaniu. Jest bardziej narażona na czynniki zewnętrzne od krótkiego zarostu. Mocniej wchłania zanieczyszczenia i wszelkie zapachy. Do tego mając długą brodę trzeba bardzo uważać, by choćby nie ubrudzić jej podczas jedzenia potraw tłustych czy kruchych.    

Jak odpowiednio utrzymywać brodę w czystości? 

Utrzymywanie długiej brody w czystości nie powinno nastręczać żadnych problemów. Brodę należy myć przynajmniej dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem, a tak naprawdę zawsze wtedy gdy jest zabrudzona. Nieodłącznym akcesorium, które zawsze trzeba mieć przy sobie mając długą brodę jest grzebień. Należy odpowiednio dobrać rozstaw zębów. Dzięki szerszym zębom łatwiej będzie rozczesywać długą, gęstą brodę. Brodę warto przeczesać jeszcze przed przystąpieniem do mycia. Należy też dbać o czystość grzebienia i myć go po każdym użyciu. Do mycia warto stosować szampon do brody, który odpowiednio się pieni i posiada męski, przyjemny zapach. Po użyciu szamponu trzeba użyć i odżywkę, by zmiękczyć włosy na brodzie i ułatwić sobie ich układanie. Brodę można stylizować na różne sposoby. Można zdecydować się choćby na szpiczastą brodę albo brodę przycinaną na okrągło. Warto utrzymywać wygodną i pasującą do twarzy długość brody.       

Jak nawilżać długą brodę, by była miękka, gładka i się nie plątała? 

Istotne znaczenie dla stylizacji brody ma stosowanie kosmetyków nawilżających po myciu. Na wilgotną brodę można nałożyć balsam do brody, który będzie chronił ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Jeżeli szukacie kosmetyku do stosowania na sucho to poza balsamem możecie wybrać olejek do długiej brody z ochroną UV. Taki produkt należy rozprowadzać równomiernie na całej długości brody. Przy okazji będzie odżywiał skórę pod brodą i zapobiegał jej przesuszeniu. Olejek do brody można rozprowadzać przy użyciu kartacza albo grzebienia do brody. Do długiej brody lepiej sprawdzi się grzebień. Warto zaopatrzyć się w składany, który będzie można włożyć nawet do kieszeni eleganckiej marynarki, by w razie potrzeby szybko doprowadzić brodę do ładu. Olejek do brody zapobiega jej plątaniu się. Sprawia, że jest miękka, lśniąca i gładka. Olejek do brody może mieć też właściwości termoochronne. Dzięki niemu zarost nie będzie się elektryzował i zawsze elegancko się prezentował. Można dobrać odpowiednią nutę zapachową, która będzie współgrać ze stosowanymi perfumami.          

Materiał zewnętrzny