jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

gorczyca na zatoki
Zdrowie

Gorczyca na zatoki, czyli o babcinych sposobach na choroby

Natura dała wiele lekarstw na ludzkie dolegliwości. Oczywiście nie wolno kwestionować zasług medycyny i tego, co zostało wyprodukowane w laboratoriach jako lekarstwa. Warto jednak bliżej przyjrzeć się tym specyfikom, które pochodzą prosto z natury, a potrafią uleczyć najgorsze choroby.

Na każdą chorobę, czyli co zadziała najlepiej?

Wiele roślin ma niesamowite właściwości dla ludzkiego organizmu. Wielu Polaków szczególnie upodobało sobie na przykład czosnek. Jest on nazywany naturalnym antybiotykiem. Regularnie spożywany, może zapobiegać poważnym chorobom. Przy przeziębieniu i grypie, ocenia się, że może on skrócić przebieg choroby. Dlatego też czosnek gości w wielu polskich domach, zarówno do śniadania, obiadu, jak i kolacji. Bardzo cenioną rośliną jest także rumianek. Stosowany jest przez ludzi szczególnie na dolegliwości żołądkowe. Ma pomagać w trawieniu. Melisa ma za to właściwości uspokajające. Zamiast od razu iść do lekarza psychiatry i poprosić o silne leki, można spróbować zacząć od wyciszenia się na przykład za pomocą jogi czy medytacji, a także pić melisę. Być może to wystarczy, aby poczuć się lepiej. Gorczyca na zatoki to sposób znany już przez starsze pokolenie. Babcie i dziadkowie posiadają wiele tajemnic i sekretów, jak dane rośliny działają na ludzki organizm. Oby starsze pokolenie zdążyło zdradzić te tajniki młodszemu pokoleniu. Tylko wtedy będzie można je z sukcesem zastosować. Oczywiście część z tych porad znajduje się różnego rodzaju książkach. Nie ma to jednak jak osobiste świadectwo i doświadczenie. Dlatego też warto słuchać starszych osób w zakresie tego, co stosowały na poszczególne dolegliwości.

Z pokolenia na pokolenie – jak dowiedzieć się o właściwościach danych roślin?

Obecnie na półkach sklepowych pojawiło się bardzo wiele nowych produktów. Kilkanaście lat temu nie można było kupić ich w Polsce. Jest to na przykład olej kokosowy. Ma od różne właściwości, między innymi grzybobójcze. Niektóre kobiety z powodzeniem stosują go na dolegliwości intymne. Chodzi tutaj między innymi o grzybicę pochwy. Oczywiście każda kobieta, wybierając taki sposób działa na własną odpowiedzialność. Medycyna konwencjonalna sugeruję tutaj konsultację z lekarzem i zakup lekarstw z apteki. Jednak doświadczenia wielu kobiet pokazują, że metody naturalne naprawdę działają. Niektóre kobiety przy problemach z tarczycą stosują jod, czyli płyn Lugola. Jest to dość kontrowersyjne działanie. Nigdy nie wiadomo, jaka dawka okaże się szkodliwa. Dlatego też do naturalnych środków na choroby należy podchodzić z dużym dystansem, ale też z nadzieją. Zazwyczaj należy po nie sięgać, kiedy jeszcze choroba nie jest w zaawansowanym stadium. Wtedy jest jeszcze czas na reakcję. Kiedyś, w dawnych czasach, nie było internetu. Nie można było skonsultować się z całym światem co do sposobu leczenia danej dolegliwości. Trzeba było zaufać lekarzowi, ale także osobom ze swojej rodziny i grona znajomych. Właśnie w ten sposób informacje o właściwościach niektórych roślin przechodziły z pokolenia na pokolenie.