jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

biustonosz
Uroda

Jaki biustonosz jest najlepszy dla twoich piersi? Poznaj rodzaje staników

Podczas wyboru biustonosza zwracamy uwagę na rozmiar miseczki i obwód pod biustem. Rzadziej bierzemy pod uwagę takie czynniki jak dopasowanie stanika do kształtu lub rodzaju piersi, a jest to bardzo istotne. Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru warto poznać przeznaczenie najpopularniejszych biustonoszy. Sprawdź, który najlepiej dopasuje się do Ciebie.

Biustonosze dla kobiet z większym rozmiarem piersi

Najczęstszym wyborem kobiet jest biustonosz usztywniany. To stanik, którego konstrukcja opiera się na popularnych fiszbinach. Druty znajdują się tylko w dolnej części lub są wszyte na całym obwodzie miseczki. Ten model biustonosza jest chętnie wybierany ze względu na swój uniwersalny charakter. Posiadaczki obitego biustu polubią staniki typu full cup. Jego miseczki są mocno zabudowane i zakrywają prawie całą pierś. Ten model cechuje podwyższony mostek, szerokie ramiączka i dłuższy obwód. Panie szukające mniej zabudowanego modelu powinny postawić na balkonetkę, która jest stworzona do głębokich dekoltów. Odsłania górną część biustu, a dzięki specjalnej konstrukcji z fiszbinami potrafi podtrzymać większe piersi.

Przy dużym biuście sprawdzą się także:

  • biustonosze multiway
  • biustonosze bustier,
  • minimizery.

Minimizery to staniki, w których piersi wyglądają na mniejsze. Dzięki gładkim miseczkom i szerokim ramiączkom stanowią komfortowe wsparcie dla dużego biustu.

Biustonosze dla kobiet z mniejszymi piersiami

Biustonosze typu push-up są ulubionym wyborem kobiet z niewielkim biustem. Formowane termicznie miseczki w tym modelu wypełniane są włóknem, pianką lub żelem. Dzięki takiej bieliźnie piersi się podnoszą i powstaje dekolt. To zapewnia efekt optycznego powiększenia o jeden, a czasem nawet o dwa rozmiary. Taki model pomaga w wyrównaniu asymetrycznego lub niekształtnego biustu. Jeżeli szukasz bielizny odpowiedniej do stylizacji z głębokim dekoltem, wybierz biustonosz plunge. Jest to stanik z obniżanym, wąskim mostkiem i skośnymi miseczkami. Doskonale sprawdzi się do mocno wyciętej sukienki, ponieważ podnosi i modeluje piersi, a jednocześnie jest niewidoczny pod ubraniem.

Panie z mniejszym biustem polubią również:

  • biustonosze bandeau,
  • półbiustonosze,
  • braletki.

Braletka to połączenie biustonosza i topu. Nie ma fiszbin, jest bardzo miękki i wygodny. Można go traktować jak stanik lub jako odzież wierzchnią.

Dopasuj biustonosz do rodzaju piersi

Pamiętaj, że rozmiar biustu nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na wybór bielizny. Kobiece piersi bywają różne — mogą być rozstawione blisko siebie lub na tyle daleko, że osiągnięcie pełnego dekoltu będzie niemożliwe. Biusty różnią się także kształtem i stopniem jędrności. Szukając odpowiedniego stanika, spróbuj poznać cechy i przeznaczenie każdego modelu. Szeroki wybór bielizny znajdziesz na przykład w sklepie https://conteshop.pl/. Pamiętaj, że odpowiednie dopasowanie biustonosza do rodzaju piersi jest ważne dla zdrowia i poczucia komfortu.