jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

modelowanie sylwetki
Uroda

Modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry i walka z cellulitem, dzięki połączeniu 3 technologii

Vela Shape III to innowacyjny zabieg, który pozwala na uzyskanie wielowymiarowych efektów modelowania ciała. Jednoczesne zastosowanie trzech różnych technologii umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne wyszczuplenie ciała, ujędrnienie oraz wyraźnie zauważalną redukcję cellulitu. Modelowanie sylwetki nigdy nie było tak łatwe i przyjemne!

Modelowania sylwetki z potrójną siłą

Vela Shape III to urządzenie do modelowania sylwetki, z którego skorzystamy w warszawskiej Klinice Miracki. Jego innowacja polega na połączeniu trzech różnych technologii:

  • podczerwieni (IR) – podgrzewa płytkie warstwy skóry i podskórną tkankę tłuszczową do głębokości 3 mm;
  • bipolarnych fal radiowych (RF) – działają z mocą 150 W i docierają do głębokości 15 mm; pobudzają włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry;
  • masażu mechanicznego (połączenie masażu podciśnieniem i rolkami) – zwiększa drenaż limfatyczny, uwalnia i rozmasowuje wszelkiego rodzaju złogi, odpowiadające m.in. za cellulit; zwiększa efektywność działania radiofrekwencji i podczerwieni.

Podciśnienie przyspiesza krążenie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, powodując powstanie efektu drenażu limfatycznego, co ułatwia falom RF penetrację i pozwala na szybsze usuwanie niechcianych substancji z organizmu. Na skutek długotrwałego podgrzania i utrzymania optymalnej temperatury, następuje proces lipolizy (niszczenia komórek tłuszczowych) i pobudzone zostają fibroblasty (komórki skóry). Uszkodzone komórki tłuszczowe zostają uwolnione do układu limfatycznego, metabolizowane i wydalane na zewnątrz. Skóra natomiast stymulowana jest do produkcji włókien kolagenowych, poprawiających jej jędrność.

Na czym polega modelowanie ciała przy pomocy Vela Shape III

Modelowanie sylwetki rozpoczyna się od rozprowadzenia na wybranej partii ciała specjalnego żelu nawilżającego, ułatwiającego poślizg głowicy roboczej urządzenia Vela Shape. Przyłożona do poddawanego zabiegowi obszaru głowica robocza rozgrzewa wielokrotnie miejsca dotknięte cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Działanie radiofrekwencji i podczerwieni podnosi temperaturę tkanki do około 43-45°C. Dla pełnego bezpieczeństwa parametry zabiegu są na bieżąco monitorowane i kontrolowane na ekranie urządzenia. 

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko rozpalona i zaczerwieniona, jednak efekty te ustępują po kilku godzinach. Po tym czasie można wrócić do standardowej pielęgnacji skóry. Zalecenia pozabiegowe obejmują m.in. picie dużej ilości wody, ułatwiającej usuwanie toksyn i złogów tłuszczu z organizmu oraz zwiększenie aktywności fizycznej (bieganie, taniec, aerobik, nordic walking itp.). Udowodniono, że efekty terapii utrzymują się znacznie dłużej u pacjentek aktywnych sportowo, niż u tych, które tylko wykonały zabieg. Zalecany program terapeutyczny to cykl 4-6 zabiegów, wykonywanych w tygodniowych odstępach.

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej – zalety Vela Shape III

  • Kompleksowe modelowanie sylwetki – wyszczuplanie ciała, lifting skóry, redukcja cellulitu.
  • Komfortowa terapia – szybka (około 30 minut), bezpieczna i bezbolesna, niewymagająca okresu rekonwalescencji.
  • Długotrwałe efekty – zabieg powoduje tak mocne pobudzenie skóry, że „pracuje” ona nawet sześć miesięcy po jego zakończeniu, regenerując i przebudowując włókna kolagenowe.
  • Vela Shape można zastosować również w celu ujędrnienia ciała w okolicy szyi – wówczas efektem jest wyraźna redukcja podwójnego podbródka.
  • Potwierdzona skuteczność – urządzenie otrzymało certyfikat FDA, potwierdzający jego skuteczność w usuwaniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Zabieg polecany jest m.in. kobietom, które zmagają się z niedoskonałościami sylwetki po ciąży.

W razie innych pytań zachęcamy do kontaktu z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.