jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

pasemka na czarnych włosach
Uroda

Pasemka na czarnych włosach – czy to dobry pomysł?

W przeszłości pasemka na włosach były niezwykle popularne, przy czym stawiało się na bardzo różne rozwiązania. Taki zabieg dawał niewątpliwie wiele możliwości, gdyż można było zrobić pasemka szerokie lub wąskie, na całości włosów lub tylko ich części, a przy tym wybierać przeróżne kolory, nawet zaskakujące. Najbardziej przy tym popularne były kontrasty, czyli blond pasemka na czarnych włosach i czarne na blond. Teraz rozwiązanie to nie jest już tak popularne, ale zawsze można nieco urozmaicić wygląd swoich włosów, zmieniając ich odcień na pasmach.

pasemka na włosach

Jakie pasemka na ciemnych włosach?

Posiadaczki czarnych włosów często cieszą się ich głębokim i równomiernym kolorem, ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Jeśli czerń jest efektem farbowania, niestety często zdarza się tak, że kolor ten nie do końca pasuje kobiecie, która się na niego zdecydowała, jest zbyt ciemny i nienaturalny. Wówczas pasemka są świetnym rozwiązaniem. Jest to też dobry wybór dla pań, które chcą nieco złagodzić swój drapieżny przez bardzo czarne włosy wygląd, dla tych, które zastanawiają się nad odejściem od czerni oraz dla kobiet chcących odmłodzenia. Nie da się ukryć, że czarne włosy postarzają, więc jeśli chce się uzyskać młodszy wygląd w dojrzałym wieku, warto nieco je rozjaśnić, co osiągnąć można poprzez wykonanie jaśniejszych pasemek.

włosy kosmetyki

Jak jednak było wspomniane, blond pasma na czarnych włosach nie są już modne. Warto zresztą zaoszczędzić sobie tego ze względu na silne zniszczenia. Nawet naturalne czarne włosy, rozjaśnione do blondu, stają się mocno przesuszone, a nawet zniszczone. Gdy zaś ma się włosy farbowane na czarno, trzeba byłoby najpierw zdjąć z nich kolor, a następnie je rozjaśnić, co mogłoby dać fatalne skutki dla ich kondycji. Najlepszym wyjściem będzie więc postawienie na subtelną zmianę, czyli wykonanie pasemek w tylko nieco jaśniejszy odcieniu, ewentualnie do ciemnego brązu. Taki zabieg jednak musi przeprowadzić doświadczony, dobry fryzjer, by włosy wyglądały naturalnie. Rezultat będzie wówczas przypominał naturalne rozświetlenie słońcem i będzie ogromnie estetyczny. Doda promienności, młodości, a także sprawi, że włosy będą wydawały się gęstsze.

Ważna pielęgnacja

Wykonanie pasemek na czarnych włosach często wiąże się z koniecznością ich rozjaśnienia, a to powoduje zawsze mniejsze lub większe wysuszenie pasm. Trzeba zatem dobrze dbać o włosy po takim zabiegu, stosując dobre odżywki i (na przykład raz w tygodniu) silnie odżywcze maski. Pozwoli to uniknąć łamania się i kruszenia włosów.