jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

turmalin właściwości
Lifestyle

Turmalin właściwości – co warto wiedzieć?

Turmalin to niezwykle ciekawy kamień szlachetny, który ceniony jest nie tylko przez specjalistów, lecz również przez zwykłych amatorów. Turmalin jest symbolem miłości, przyjaźni, lecz także bogactwa i harmonii. Co warto konkretnie dowiedzieć się o tym kamieniu? Jakie są jego właściwości oraz skąd on pochodzi?

Czym jest turmalin?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są konkretnie właściwości tego kamienia, warto się najpierw dowiedzieć, czym on jest i skąd pochodzi. Jak to więc wygląda w szczegółach?
Turmalin to mieszanka różnokolorowych skał krzemionkowych. Najczęściej występuje on w Rosji, Stanach Zjednoczonych, na Madagaskarze czy też w Brazylii i Afganistanie. Jak się okazuje, w Polsce również można na nie natrafić. Najczęściej występują w Górach Sowich oraz w Tatrach.
Czy turmalin został odkryty niedawno? Oczywiście nie, ponieważ ludzie powszechnie znali go i wysoko cenili już w czasach starożytnych. Szczególnie dużą popularnością cieszył się w basenie Morza Śródziemnego.
Czym szczególnym charakteryzuje się ten kamień? Jak się okazuje, występuje on w naprawdę wielu kolorach. Jak uważają specjaliści, od konkretnej barwy kamienia zależeć będzie to, jakiego rodzaju będą jego właściwości.

Turmalin właściwości ogólne

Skoro już wiadomo, czym jest turmalin, warto się teraz dowiedzieć, jakie są jego podstawowe właściwości. Na samym początku dowiedzieć się trzeba tego, że kamień ten jest w stanie wzmocnić, oczyścić, a także uleczyć ciało. Co bardzo ważne, podobne działanie może mieć w zakresie umysłu, ponieważ może przynieść np. uspokojenie myśli.
Co ciekawe, turmalin uważany jest za kamień magiczny. Posiada on moc odbijania zła i unikania negatywnej energii. Mało tego, jest on w stanie transformować negatywną energię w pozytywną. Z tego też powodu uznawany jest za doskonałe zabezpieczenie gwarantujące ochronę.

Jak na właściwości wpływa kolor?

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, kamień ten występuje w wielu różnych kolorach. Jak można się więc domyślić, od konkretnej barwy zależeć będą także jego właściwości. Jak to więc wygląda w szczegółach?
Zdecydowanie najczęściej spotkać się można z turmalinem w kolorze czarnym. Odpowiada on za aktywizację pierwszej czakramy, a także za poprawienie punktów refleksowych obecnych w kości ogonowej.
Drugim często spotykanym kolorem kamienia jest zielony. Posiada on właściwości związane z regeneracją zmęczonego serca, a także jest w stanie uaktywnić układ odpornościowy i poprawić jego działanie.
Kolejnym występującym kolorem turmalinu jest jasnoniebieski. W tym wypadku jest on pomocny w leczeniu chrypki i chorób gardła. Co jednak ważne, należy nosić go w pobliżu szyi i gardła, najlepiej na wisiorku.
Bardzo ciekawym kolorem jest również turmalin czerwony. Jego działanie dotyczy bowiem chorób wenerycznych. Co więcej, jest on w stanie wyciszyć zbyt mocny temperament, a ten chichy i spokojniejszy zmobilizować do większego działania. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że posiada on silne działanie przyspieszające gojenie się ran pochodzących od promieniowania.