jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

własnoręczne upominki dla babci i dziadka
Porady

Własnoręczne upominki dla babci i dziadka – propozycje

Wybór prezentu dla dziadka i babci najczęściej spoczywa na rodzicach. Można jednak postawić na własnoręcznie wykonane upominki, które dziecko zrobi samodzielnie. Taki podarunek będzie miał zdecydowanie większą wartość niż najdroższy prezent świata. Jakie własnoręczne upominki dla babci i dziadka można zrobić?

Ukochana babcia i dziadek – co można im podarować?

Babcia i dziadek najczęściej nie oczekują od wnucząt drogich prezentów. Dla nich ważna jest obecność i miłość, jaką od nich otrzymują. Spędzenie wspólnie czasu przynosi więcej radości niż nowy zegarek czy kolczyki. Najczęściej wręczane są prezenty w dniu babci i dziadka, a także na urodziny i pod choinkę. Świąt jest dużo i na każdą z tych okazji można przygotować upominek własnoręcznie. Taki prezent będzie miał zdecydowanie największą wartość. Jaki upominek można zrobić? Wszystko zależy oczywiście od umiejętności manualnych. Uzdolnione muzycznie dzieci mogą przygotować piosenkę i ją zaśpiewać. Maluchy z plastycznym talentem powinny samodzielnie wykonać laurkę i obrazek, który dziadkowie będą mogli sobie powiesić na ścianie.

upominek dla babci i dziadka

Jaki upominek można podarować babci?

Wszystkie kobiety bez względu na wiek lubią biżuterię, dlatego dobrym pomysłem jest wykonanie przez wnuka własnoręcznej bransoletki lub kolczyków. Materiały do wykonania takiej biżuterii dostępne są praktycznie wszędzie, a taki prezent będzie jedyny w swoim rodzaju. W letnim sezonie dobrym rozwiązaniem są kwiaty, które kocha każda kobieta. Ale nie chodzi tutaj o wiązankę kupioną w kwiaciarni, ale o bukiet polnych kwiatów, które pięknie pachną i wyjątkowo wyglądają. Na dzień babci nie da się zerwać kwiatów na łące, ale można je przygotować samodzielnie w domu z kolorowego papieru lub bibuły. Bardzo fajnym pomysłem jest także wykonane laurki z kalendarzem, który na pewno przyda się przez cały rok.

Prezenty własnoręcznie wykonane dla dziadka

Mężczyźni raczej wolą praktyczniejsze prezenty, dlatego dla dziadka można wykonać samodzielnie breloczek do kluczy. Na pewno dziadkowi przydadzą się także różnego rodzaju pojemniczki, w których będzie mógł trzymać drobiazgi. Pojemniczki można wykonać z różnych materiałów, a dodatkowo dobrym pomysłem jest pomalowanie ich lub obklejenie jakimś materiałem i przyozdobienie kamyczkami czy muszelkami. Oczywiście własnoręcznie zrobiona laurka czy obrazek także ucieszą każdego dziadka.

własnoręczne upominki dla babci i dziadka

Dlaczego warto wykonać własnoręczne upominki dla babci i dziadka?

Własnoręcznie wykonane upominki są symbolem miłości. Dziadkowie wiedzą, że wnuczek poświęcił czas na zrobienie czegoś samodzielnie. Babcia czy dziadek nie liczą na wartościowe podarunki, bo takich im nie potrzeba. Najważniejszą rzeczą jest to, że wnuk obdarowuje ich miłością i chce spędzić z nimi czas. Oprócz samodzielnie wykonanego upominku warto także w dniu święta babci i dziadka spędzić z nimi cały dzień. Można wspólnie pójść na lody lub na spacer po parku. Dobrym pomysłem jest także wspólna aktywność fizyczna. Może to być wizyta w aquaparku lub w zimie na lodowisku. Latem można pojeździć na rowerze.