jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

jak uratować złamany paznokieć z hybrydą
Uroda

Jak uratować złamany paznokieć z hybrydą?

Lakiery hybrydowe są utwardzane pod lampą UV lub LED, co powoduje, że uzyskana powłoka jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Daje to efekt trwałego manicure, ale też pozwala zabezpieczyć paznokcie przed łamaniem. Wiele kobiet właśnie to ma na uwadze, decydując się na manicure hybrydowy. Mając słabe i kruche paznokcie, żywią one nadzieję, że dzięki takiej stylizacji uda się uratować je przed łamaniem i zapuścić do pożądanej długości. W wielu przypadkach jest to prawd, ale czasem może dojść do złamania się paznokcia nawet w przypadku, gdy jest on pokryty lakierem hybrydowym. Co wtedy zrobić?

Najlepsze – profesjonalne usługi i regeneracja

Osoby zastanawiające się, jak uratować złamany paznokieć z hybrydą, najlepiej zrobią, gdy udadzą się do kosmetyczki na profesjonalną rekonstrukcję. Jest to niezbędne szczególnie wtedy, gdy złamało się więcej paznokci. Warto przy okazji zastanowić się, czy nie jest to spowodowane osłabieniem płytek przez częste wykonywanie takiej stylizacji. Niestety jest to dość częste. Kobiety zwykle wykonują hybrydy stale, a to oznacza nieustanne osłabianie płytki, gdyż jej matowienie, wykonywane przed nałożeniem lakieru, powoduje, że staje się ona cieńsza. W przypadku, gdy dojdzie do połamania się paznokci po wykonaniu manicure hybrydowego, rozsądniej będzie zatem nie tyle ratować paznokcie poprzez odnowienie manicure, co zdjęcie hybryd i zregenerowanie paznokci. Można to zrobić poprzez kurację odżywką we własnym zakresie (i w tym czasie powstrzymując się od malowania paznokci) lub poddać się serii specjalistycznych zabiegów. Może to być na przykład silnie odżywiający manicure japoński.

Domowe sposoby

Jeśli jednak doszło do złamania się tylko jednego paznokcia, na przykład na skutek pośpiechu, można postarać się odzyskać jego estetyczny wygląd we własnym zakresie. Jest to niezbędne jeśli nie chce się skracać wszystkich paznokci, ponieważ jeden krótki, złamany paznokieć wygląda fatalnie i nie można łudzić się, że nikt tego nie zauważy.
W celu uratowania paznokcia można wykorzystać formę do przedłużania paznokci lub wykonać łatkę z torebki po herbacie ekspresowej. W obu przypadkach niezbędne jest oczywiście posiadanie zestawu do stylizacji hybrydowej w domu – jeśli nie ma się koniecznych produktów, na czele z lakierem, nie można uratować w domu hybrydy. Niestety zwykle w takich przypadkach brakuje czasu na wizytę u kosmetyczki, gdyż paznokcie najczęściej łamią się w najmniej odpowiednim momencie – podczas pospiesznego szykowania się do ważnego wyjścia.