jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

Porady Uroda

Najlepsze metody depilacji – na co warto się zdecydować?

Pogoda już całkowicie letnia, a więc czas wyciągnąć krótkie spodenki, topy i sukienki z szafy! Trzeba nacieszyć się pięknym słońcem, póki jest ono z nami! Jednak lato zwiastuje także porę na depilację znacznie częstszą, niż w zimie. Sposobów jest wiele, jednak jedne są bardziej skuteczne, a inne mniej. Trzeba wziąć także pod uwagę kilka innych kwestii. Oto zbiór różnych sposobów depilacji, które warto przetestować!

Tradycyjne metody depilacji, które wykorzystasz w domu

Najczęściej depilujemy się za pomocą jednorazowych maszynek. Są proste w użyciu, jednak mogą powodować podrażnienia lub zacięcia. Warto więc zawsze stosować maszynki wraz z pianką lub żelem do golenia. Jest to zdecydowanie prostsze i bardziej komfortowe. Istnieją także żele do depilacji, które używa się razem ze specjalną szpatułką. Nakłada się je na wybrane miejsce, a następnie po upływie odpowiedniego czasu usuwa. Przy jasnych i delikatniejszych włoskach taka metoda może się dobrze sprawdzić! Inna metoda, którą można wykonać w domu, ale wymaga już nieco wprawy, to depilacja woskiem. Jest znacznie trwalsza, ale dla niektórych bolesna. Więcej znajdziesz na stronie http://leafy.pl/.

Depilacja laserowa – czy warto?

Bardzo popularna stała się także depilacja laserowa. Jest to zabieg, który wykonuje się w gabinecie u kosmetyczki. Wymagany jest do tego specjalny sprzęt. Aby osiągnąć zamierzony efekt należy wykonać kilka serii zabiegów. Ich liczba jest zależna od naszego owłosienia. Cena jednego zabiegu to kilkaset złotych. Jednak wykonanie depilacji laserowej daje nam spokój na bardzo długi czas! Nie musimy myśleć co drugi dzień o tym, że musimy sięgnąć po maszynkę i znowu się golić. Mamy spokój na bardzo długo. Depilację laserową można wykonać na całym ciele. Jest to naprawdę ogromna wygoda, a sam zabieg nie jest bardzo bolesny. Wszystko zależy od naszego progu bólu. Jednak warto zdecydować się na tę metodę właśnie ze względu na wygodę, którą nam daje.

Wybierz najlepszą metodę depilacji dla Ciebie!

Jak widać, do wyboru mamy wiele różnych metod depilacji. Każda z nas może wybrać to, co najbardziej jej pasuje. Warto jednak spróbować różnych sposobów, bo dopiero w praktyce okazuje się, co naprawdę najlepiej się u nas sprawdza. Większość metod możemy wykonać sami w domu, dlatego ich przetestowanie nie będzie trudne. Spróbuj i przygotuj się na lato już dziś! Nie ma na co czekać – korzystaj ze słońca póki z nami jest.