jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

kalkulator leasingu auta
Lifestyle

Obliczamy ratę leasingową za SEAT-a i CUPRĘ

Coraz więcej właścicieli firm decyduje się na wzięcie samochodu w leasing. To najlepsze rozwiązanie, które pozwala dużo oszczędzić i przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na rozwój działalności. Wśród popularnych marek aut jest SEAT i CUPRA. Leasing samochodu jest opłacalny, ale ile tak naprawdę trzeba miesięcznie płacić? Jak obliczyć ratę leasingu? Jakie samochody warto wziąć w leasing?

Leasing auta – oferta dla dużych i małych przedsiębiorstw

Prowadzenie działalności gospodarczej jest bardzo ciekawym sposobem na zarabianie. Jednak należy dbać o koszty, które powinny być jak najniższe. Chodzi przecież o to, żeby zarabiać jak najwięcej. Jednym ze sposobów na oszczędności jest wzięcie auta w leasing. To idealna opcja nie tylko dla dużych firm, które muszą mieć wiele aut dla swoich pracowników. To również dobry sposób na nabycie auta w przypadku właścicieli firm jednoosobowych. Do wyboru są samochody osobowe i dostawcze różnych marek. Można zdecydować się na busa lub niewielkiego hatchbacka. Wszystko zależy od rodzaju działalności. Najważniejsze jest to, aby auto było niezawodne i nie generowało dużych kosztów. Z tego względu trzeba stawiać na sprawdzone marki.

Kalkulator leasingu auta

Kupienie nowego samochodu to wydatek bardzo duży. Trzeba liczyć się z kwotami powyżej 100 000 złotych. Lepiej zatem skorzystać z leasingu. Jak obliczyć ratę leasingową? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z narzędzia, jakim jest kalkulator leasingu auta. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy oferującej finansowanie zakupu auta i wpisać konkretny model. Wysokość raty zależna jest od, między innymi marki i modelu pojazdu, a także długości umowy leasingowej. SEAT Ibiza jest tańszy od Leona, a miesięczne koszty mogą wynieść od 900 złotych do nawet 1500 złotych. Jeśli chodzi markę CUPRA, to ceny również są różne. Przeciętnie jest to kwota od około 1500 do 2500 złotych. Kalkulator pomaga znaleźć najlepszą ofertę i sprawdzić w ciągu kilku chwil, który model jest obecnie najbardziej opłacalny i przy jakich warunkach umowy leasingu można go uzyskać. Więcej na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat 

Dlaczego warto wziąć auto w leasing?

Sfinansowanie zakupu samochodu dzięki leasingowi to doskonały sposób na oszczędność. Ktoś jednak może powiedzieć, że całkowity koszt zakupu jest wyższy niż w przypadku kupna auta za gotówkę. Jednak nie każdy dysponuje takimi kwotami i nie każdego stać na wydanie kilkuset tysięcy złotych, aby powiększyć flotę pojazdów w firmie. Leasing można traktować jako miesięczny koszt, a więc wpływa to na obniżenie kwoty podatku, jaką się płaci do urzędu skarbowego.

Pieniądze, które nie zostały wydane, mogą zasilić firmę i wpłynąć na jej rozwój. Wzięcie samochodu w leasing jest dość prostą procedurą i nie trzeba mieć takiej zdolności kredytowej, jaka wymagana jest przez banki. Koszt zakupu pojazdu może być dużo niższy, gdyż leasingobiorca zwolniony jest z podatku PCC i akcyzy. Wiele firm oferuje również liczne promocje, dzięki którym można znaleźć ciekawe oferty korzystne dla obu stron – więcej dowiesz się na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat 

Jakie marki są najczęściej wybierane przez firmy?

Właściciele firm szukają samochodów, które przede wszystkim są niezawodne i mało palą. Bieżąca eksploatacja jest bardzo ważna. Z tego względu wiele osób decyduje się na auta pochodzące z niemieckich koncernów, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Oczywiście chodzi przede wszystkim o Volkswagena, który produkuje wiele modeli, a także o SEAT-a czy CUPRĘ. Warto też podczas wyboru wziąć pod uwagę koszty leasingu, które muszą być optymalne w stosunku do rodzaju prowadzonej działalności.