jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

wygodne szpilki na wesele
Porady

Jak wybrać wygodne szpilki na wesele?

Wysokie obcasy dodają kobietom wdzięku i są znacznie bardziej eleganckie niż buty płaskie, toteż większość pań nie wyobraża sobie, by nie założyć ich na największe wyjścia, a takim wydarzeniem niewątpliwie jest wesele. Jednocześnie jednak wiadomo, że w takich butach trudno jest cieszyć się maksymalną wygodą. Czy to oznacza, że trzeba z nich zrezygnować? Na szczęście nie, trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, wybierając takie buty.

Rozsądna wysokość obcasów

Oczywiście im wyższe szpilki, tym efektowniejszy wygląd ich i ich właścicielki. Warto jednak realnie oceniać swoje możliwości. Kobiety, które są przyzwyczajone do niebotycznych obcasów, noszą je często i potrafią dobrze w nich chodzić, mogą bez obaw wybierać takie obuwie także na wesele. W innych przypadkach jednak lepiej będzie poprzestać na niższych obcasach, by czuć się w nich pewnie. Warto przy tym pamiętać, że wesele jest specyficzną uroczystością. Być może nie stoi się wiele, ale za to są tańce, a taniec w bardzo wysokich obcasach może być niebezpieczny dla osób, które nie są przyzwyczajone do takich butów. Ryzyko jest zresztą zawsze. Do tego trzeba jeszcze dodać zwykle śliskie posadzki oraz schody, które często występują w domach weselnych. Chyba nikt nie chce narazić się na upadek, więc warto mieć na uwadze takie kwestie.

Istotny fason

Wygodne szpilki na wesele muszą mieć też odpowiedni fason. Nie wszystkie buty są tak samo wygodne, co jest związane nie tylko z ich jakością czy materiałem wykonania, ale też fasonem. Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że w butach na obcasach stopy mocno przesuwają się do przodu. Wobec tego niewygodne mogą okazać się na przykład szpilki o mocno zwężanych czubkach – w szpic, czy też sandałki, których paski często uwierają stopy. Im wyższy obcas, tym mocniejsze przesunięcie stóp, dlatego też oczywiście na uwadze trzeba mieć kwestię dobrego dobrania rozmiaru.

Jakość

Wygodne buty to także kwestia jakości. Zamożne kobiety, wybierające szpilki słynnych projektantów, często są w stanie chodzić czy stać w nich wiele godzin, a nawet wybrać się na mecz! Jest to spowodowane tym, że takie buty mają świetną jakość i są tak idealnie wyprofilowane i wyważone, że nie są mniej wygodne od obuwia sportowego.
Oczywiście na takie buty, kosztujące co najmniej kilka tysięcy złotych, większość kobiet nie może sobie pozwolić, ale nie oznacza to, że warto wybierać tanie, na przykład chińskie buty. Jeśli chce się mieć wygodne szpilki, warto wydać więcej. Przełoży się to między innymi na miękki i dopasowujący się do kształtu stóp materiał (najlepiej, by była to prawdziwa skóra), dzięki czemu buty nie będą uciskać palców ani pięt. Istotne jest też wspomniane wyważenie, by nie pojawił się ból w środkowej części stopy czy nawet kurcze stóp.

Przydatne akcesoria

Chcąc zagwarantować sobie wygodę w czasie wesela, nosząc imponujące szpilki, można też skorzystać ze specjalnych produktów dostępnych w sklepach obuwniczych. Przydatne są zwłaszcza zapiętki, zaś w przypadku sandałów warto zainwestować w specjalne podkładki, które zapobiegają przesuwaniu się stóp.