jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

czyszczenie skórzanej kanapy
Porady

Czyszczenie skórzanej kanapy

Skórzana kanapa to obiekt pożądania wielu osób. Rewelacyjnie się prezentuje, pasuje właściwie do każdego pomieszczenia, a także jest po prostu bardzo wygodna. Niestety w odróżnieniu od innych tego typu mebli skórzane kanapy wymagają znacznie więcej troski i uwagi podczas korzystania z nich. Szczególnie dużym problemem dla wielu użytkowników jest to, jak należy taką kanapę czyścić. O czym pamiętać i co trzeba wiedzieć, aby zrobić to nie tylko skutecznie, lecz również i bezpiecznie dla materiału kanapy?

Odkurzanie skórzanych mebli

Dla wielu osób może być naprawdę dużym zaskoczeniem podczas nauki odpowiedniej konserwacji i czyszczenia skórzanej kanapy informacja dotycząca jej odkurzania. Zarówno kanapa, jak i fotele czy też ogólnie rzecz biorąc skórzane meble, muszą być od czasu do czasu dokładnie odkurzane. Jeśli tego się nie zrobi, to zwyczajnie nie będą się one odpowiednio prezentowały. Wszystko spowodowane jest tym, że osadzający się na powierzchni skóry kurz, jest niezwykle dobrze na niej widoczny. Sprawia to, że już po kilku dniach skutecznie niszczy estetyczną stronę kanapy.

Jak często warto taką czynność przeprowadzać? Co bardzo ważne, nie warto tu przesadzać, ponieważ nadmierne odkurzanie kanapy może uszkodzić jej powłokę. Przyjmuje się, że dobrze to zrobić przy okazji zwykłego sprzątania, czyli mniej więcej raz na tydzień dokładnie przetrzeć jej powierzchnię.

Czyszczenie skórzanej kanapy

Rzecz jasna samo usuwanie kurzu z kanapy to nie wszystko, co trzeba wiedzieć o skutecznym i bezpiecznym jej czyszczeniu. Od czasu do czasu kanapa wykonana z takiego materiału wymaga dokładnego umycia. Wiele osób obawia się tej czynności z uwagi na duże ryzyko uszkodzenia skóry. Może ona nie tylko popękać od nieprawidłowych środków chemicznych, lecz również się odbarwić, co także byłoby niezwykle szkodliwe dla jej wizualnej strony, a także odporności nas zniszczenie.

Z powodu ryzyka, jeśli ktoś nie chce podejmować się próby korzystania z gotowych środków chemicznych do czyszczenia skórzanych kanap, warto samodzielnie wykonać domowymi metodami środek czyszczący, który z pewnością będzie dla kanapy bardzo bezpieczny. Jak taki środek zrobić? Potrzebne tu będą jedynie takie składniki, jak woda i mydło. Po przygotowaniu takiego płynu wystarczy tylko zanurzyć w nim suchą i czystą ściereczkę, a następnie dokładnie ją wycisnąć. Następnym krokiem jest oczywiście delikatne przecieranie kanapy. W przypadku natrafienia na bardziej zabrudzone fragmenty, zamiast ściereczki można użyć bardzo delikatnej gąbki. Przy tej czynności niezwykle ważne jest to, aby nie mieć na gąbce lub ściereczce zbyt dużej ilości wody, ponieważ ta posiada bardzo negatywne działanie na skórę.

Odpowiednia konserwacja

Na koniec po umyciu skórzanej kanapy warto zastosować na jej powierzchnię jakiś środek konserwujący, który zabezpieczy ją przed zniszczeniem, lecz również i przed nadmiernym zabrudzeniem. Takie środki są z reguły dość bezpieczne, więc spokojnie można kupić gotowy produkt i nim pokryć powierzchnię skórzanej kanapy.