jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud
Porady

Jakie ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud jest najskuteczniejsze?

Wysmuklenie wewnętrznej strony ud wymaga systematyczności. Jest kilka ćwiczeń, które aktywują mięśnie przywodziciele uda oraz mięsień grzebieniowy i smukły odpowiedzialne na wygląd tej części nogi. Najważniejsze jest to, aby uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć przynajmniej 2 razy w tygodniu, a efekty na pewno zadowolą wszystkich. Jakie jest najlepsze ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud?

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud – przysiady z wyskokiem

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń są przysiady. Dodanie wyskoku dodatkowo aktywuje mięśnie i szybciej pozwala osiągnąć efekty. Jak wykonać takie ćwiczenie? Należy stanąć w szerokim rozkroku i ugiąć kolana. Jeśli ciężko jest zachować równowagę, to można złączyć dłonie na wysokości klatki piersiowej. Przysiad należy zrobić do momentu, w którym między udem a łydką powstanie kąt prosty. Taka pozycja powinna być utrzymana przez sekundę, a następnym etapem jest wyskok do góry ze złączonymi nogami. Powrót powinien być wykonany z powrotem do rozkroku. 10 takich przysiadów na początek wystarczy.

Wykroki w bok i przysiad plie

Jeśli przysiady z wyskokiem są zbyt ciężkie, to można zdecydować się na inne ćwiczenia. Dobre rezultaty przynosi także robienie wykroków w bok lub przysiadów plie. Te ćwiczenia nie są tak wyczerpujące, jak przysiad z wyskokiem, a uda na pewno po paru tygodniach zaczną wyglądać na znacznie smuklejsze. Wykroki w bok powinny być wykonywane przez przynajmniej 30 sekund z jednej strony, a następnie z drugiej. Najlepiej zrobić 10 serii. Taką samą sekwencję można zastosować w przypadku przysiadów plie.

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud a dodatkowe przyrządy

Ćwiczenia można wspomóc użyciem dodatkowych przyrządów. W tym celu można udać się na siłownię i skorzystać z maszyny do mięśni przywodzicieli ud. W sklepach sportowych dostępne są również taśmy do ćwiczeń, które zwiększają opór, angażując silniej mięśnie. Osoby, które chcą szybko osiągnąć rezultaty bez wychodzenia na siłownię, mogą kupić motylek do ćwiczeń, który doskonale nadaje się do wysmuklenia ud, a także i ramion. Jest to niedrogi przyrząd, a może przynieść spektakularne efekty.

Jak szybko można wyszczuplić uda?

Wszystkie ćwiczenia wykonywane regularnie na pewno przyniosą efekty. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość i wykonywać trening z zaangażowaniem. Efekty będą już widoczne po około 2 tygodniach, jednak ostateczny efekt zależny jest od tego, jak dużo tkanki tłuszczowej jest do zrzucenia. Ćwiczenia powinny być dodatkowo wspomagane dietą. Należy w czasie treningów zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych, produktów przetworzonych, słodyczy i podjadanie pomiędzy posiłkami. Dziennie trzeba wypić przynajmniej 1,5 litra wody, a podczas treningu jeszcze więcej, aby odpowiednio nawodnić wyczerpany organizm po wysiłku fizycznym. Należy pamiętać, że nie wolno ćwiczyć codziennie. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Przed każdym treningiem należy wykonać rozgrzewkę. Mogą to być pajacyki lub ćwiczenia rozciągające. Na zakończenie także trzeba się rozciągnąć, aby na drugi dzień nie zmagać się z zakwasami.