jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

sposoby na zalany telefon
Porady

Najlepsze sposoby na zalany telefon

W obecnych czasach praktycznie każda osoba jest posiadaczem swojego własnego telefonu komórkowego. Dlatego powinna wiedzieć, jak w odpowiedni sposób można go pielęgnować. Bardzo często zdarza się tak, że telefon zostanie w jakiś sposób zamoczony. Dość pomocne w tym przypadku będzie poznanie różnego rodzaju sposobów na zalany telefon, które będą zarówno skuteczne, jak i efektywne w działaniu.

Suszenie w ryżu

Skuteczne sposoby na zalany telefon to przede wszystkim suszenie tego rodzaju urządzenia w ryżu. Ryż ma bardzo korzystne właściwości, dlatego bez większych problemów może być wykorzystywany do tego celu. Produkt tego rodzaju w dużej mierze wchłania wodę, co na pewno sprawdzi się w przypadku zalanego telefonu. Z urządzenia zostanie wyciągnięta woda przez ryż i w szybszy sposób będzie mogło ono wyschnąć. Dlatego w przypadku zalania telefonu warto przypomnieć sobie o tym sposobie.

Suszenie suszarką

W każdym domu czy mieszkaniu na pewno można znaleźć takie urządzenie jak suszarka. Może być ono również bardzo pomocne w przypadku suszenia telefonu po zalaniu, dlatego warto je wypróbować, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Dzięki suszarce elementy telefonu w szybszy sposób staną się suche, na czym szczególnie zależy jego użytkownikowi. Oprócz tego bez większych problemów w urządzeniu można dopasować moc działania, a także temperaturę.

Położenie na słońcu

Wśród najbardziej skutecznych sposobów, które stosuje się po zalaniu telefonu można również wymienić wystawienie go na działanie promieni słonecznych. Słońce w efektywny sposób przyspiesza suszenie się poszczególnych elementów telefonu, dlatego warto je w ten sposób wykorzystać. Jednak należy pamiętać, aby nie wystawiać na działanie promieniowania słonecznego baterii telefonu, ponieważ może to być dla niej bardzo negatywne. Nagrzana bateria może w dużo mniej efektywny sposób pracować.

Suszenie na kaloryferze

Kolejną metodą, którą można zastosować w przypadku zalania telefonu jest jego wysuszenie na kaloryferze. Jest to sposób podobny do suszenia na słońcu, dlatego warto go zastosować, jeśli tylko ma się taką możliwość. Kaloryfer w bardzo skuteczny sposób przyspiesza proces suszenia się poszczególnych elementów w telefonie, dlatego na pewno będzie dobrym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że na kaloryferze nie powinno się kłaść baterii wyjętej z telefonu, ponieważ może ona działać mniej efektywnie w późniejszym czasie.

Suszenie alkoholem

Wiele osób suszy telefony również przy pomocy alkoholu, który może mieć bardzo pozytywne właściwości. Alkohol w dużej mierze ułatwia odparowanie nagromadzonej wody, a także usunięcie lepkich oraz klejących się płynów. Dlatego w przypadku zalania telefonu warto go zastosować w celu jego dokładnego oczyszczenia. W przypadku suszenia telefonu z wykorzystaniem alkoholu najlepiej użyć spirytus. Z całą pewnością będzie miał on najbardziej efektywne zastosowanie spośród wszystkich możliwych rodzajów alkoholu. Warto o tym pamiętać podczas wyboru jak najkorzystniejszej substancji.