jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak założyć soczewki kontaktowe
Porady

Jak założyć soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe mają wiele zalet nad tradycyjnymi okularami. Jedną z nielicznych wad jest konieczność ich zakładania. Dla wielu osób wydaje się to trudne, a innym po prostu nieprzyjemne. Tak naprawdę zakładanie soczewek może przebiegać szybko i sprawnie. Najważniejszy jest trening. Początkowo czynność ta wymaga więcej czasu i uważności, po kilku próbach staje się nawykiem i częścią naszej codzienności.

Jak zakładać soczewki kontaktowe?

Aby założyć soczewki kontaktowe należy zastosować się do krótkiej instrukcji. Przed nałożeniem soczewek należy umyć i osuszyć ręce. Następnie soczewkę warto umieścić na czubku palca i upewnić się, że nie wywinęła się ona na drugą stronę. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do zakładania soczewki. Za pomocą palców wolnej ręki należy przytrzymać górną powiekę, aby powstrzymać odruch mrugania. Z kolei palce pozostałej ręki (z wyłączeniem palca, na którym znajduje się soczewka) można użyć do przytrzymania dolnej powieki. Pora na uniesienie wzroku do góry i nałożenie soczewki. Powieki należy opuścić i zamknąć na chwilę oko, aby soczewka mogła się dopasować do gałki ocznej. Jedno oko już z głowy, pozostaje drugie!

Po jakie soczewki kontaktowe sięgnąć?

Na rynku istnieją soczewki kontaktowe różnej jakości. Najlepiej wybrać produkt, który ułatwia ich zakładanie. W tym celu warto sięgnąć po soczewki marki Acuvue. Mają one jasnoniebieskie zabarwienie, dzięki czemu są od razu widoczne w pojemniku na soczewki. Po nałożeniu na oczy ich barwa jest jednak niewidoczna. Łatwo także przed nałożeniem soczewki sprawdzić jej krawędzie. Wystarczy umieścić ją na opuszku palca i upewnić się, że ma kształt miseczki o prostych krawędziach. Jeśli nie – należy ją odwrócić na drugą stronę. Soczewki Acuvue są wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, są więc bardzo komfortowe do noszenia. Zawierają składnik nawilżający, a także chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. To idealny wybór dla osób, które chcą nosić wygodne i bezpieczne soczewki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Zakładanie soczewek może początkowo zajmować więcej czasu oraz wydawać się nieprzyjemne. Trening szybko czyni jednak mistrza. Z czasem czynność staje się automatyczna, nie wymaga większego skupiania, a także nie wywołuje negatywnych odczuć. Warto się więc przełamać, bo noszenie soczewek przynosi wiele korzyści. Pozwala na prowadzenie aktywnego stylu życia i sprawia, że można na cały dzień zapomnieć o swojej wadzie wzroku.