jabler.pl

Blog ogólnotematyczny

sposoby na oczyszczanie twarzy
Uroda

Najlepsze sposoby na oczyszczanie twarzy – sprawdź!

Jednym z najważniejszych kroków codziennej pielęgnacji jest oczyszczanie. Przez cały dzień na naszej skórze gromadzi się dużo zanieczyszczeń, sebum i innych czynników. Aby móc skutecznie pielęgnować cerę, należy ją dogłębnie oczyszczać. Oczywiście takie mocne oczyszczanie nie powinno mieć miejsca codziennie, gdyż możemy naruszyć barierę hydrolipidową skóry. Jednak raz lub dwa razy w tygodniu warto oprócz samego mycia twarzy dodać coś więcej. Oto najlepsze sposoby na oczyszczanie twarzy!

Czym myć twarz? Sprawdzone kosmetyki

Twarz powinniśmy myć rano i wieczorem. Wiele osób pomija ten krok w porannej pielęgnacji, co jest błędem! Przez noc nasza twarz dotyka poszewki, włosów, a także ma na sobie resztki kosmetyków z wieczornej rutyny. Trzeba je usunąć, aby móc dobrze nawilżyć buzię także rano! Ogólnie do mycia twarzy można używać żelu, pianki, pudru czy czegokolwiek innego, co jest do tego przeznaczone. Warto znaleźć kosmetyk, który najbardziej polubi się z naszą cerą i to właśnie jego stosować. Można także rano używać czegoś innego niż wieczorem. Po całym dniu oczyszczanie powinno być mocniejsze, niż rano.

Jakie są najlepsze metody na dogłębne oczyszczenie twarzy?

Ostatnio bardzo modne jest stosowanie peelingów. Tutaj jest świetny przykład na tę metodę: http://przedluzanierzes.net.pl/Peeling-enzymatyczny-%E2%80%93-jak-dziala-i-jak-czesto-go-stosowac/. Peeling enzymatyczny to najlepsza forma, gdyż nie działa mechanicznie na naszą cerę. Jeśli chcesz, możesz zastosować także urządzenie do wykonywania takiego oczyszczania. Mowa tu o peelingu kawitacyjnym, który przynosi świetne rezultaty! Warto też chociaż raz w tygodniu stosować szczoteczkę soniczną do mycia twarzy. Pozwala ona na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, pobudzenie krążenia w buzi, a także pozostawia ją świeżą i gładką. Wszelkie peelingi i szczoteczki soniczne genialnie działają na zaskórniki. przy regularnym stosowaniu pomagają w ich zniwelowaniu!

Piękna i promienna cera – oczyszczona i odżywiona!

Należy pamiętać, że po mocnym oczyszczaniu należy dać skórze możliwość odżywienia. Trzeba więc nałożyć na nią nawilżające i regenerujące kosmetyki. Mogą być to serum, esencje i kremy. Wszystko to, co nam się po prostu sprawdza! Koniecznie skompletuj swój sprawdzony zestaw kosmetyków. Jeśli chodzi o peelingi, to do wyboru mamy wiele zarówno tych enzymatycznych, jak i gruboziarniste. Jeśli jednak masz delikatną skórę twarzy, to zdecydowanie lepiej postawić na te enzymatyczne.